Mar.24

İTÜ RSM Araştırma Görevliliği

2015’in 11. ayında İTÜ RSM Araştırma görevliliğine girerek ülkemizin ihtiyacı olan katma değeri yüksek projelerin alt yapılarının nasıl millileştirilebileceği konusunda çalışmalar yapmaya başladım. Bu konuda beni teşvik eden ve destekleyen herkese teşekkür ederim.

Aktif çalışma alanlarım:

Radyo Haberleşmesinde: VHF, UHF ve 802.11p ile güvenli demiryolu haberleşmesi alt yapısının planlanması ve geliştirilmesi.

Sunucu: Sunucu yazılımı: asp.net, mssql yazılımları ile gerçeklediğimiz servis yazılımı ile sunucumuza saha ve tren verilerinin alınarak işlenmesi ile alakalı yerlere (HMI veya kontrolör ekranı) bu verilerin yansıtılması.

Tren ve Saha ekipmanları Simülasyon Tool Yazılımı (Android): Donanım alımı hemen gerçekleştirilememe durumlarında saha ekipmanlarını ve trenleri mobil cihaz vasıtası ile simüle edebilme.

 

Eğitim,Tecrübe

Mar.24

Elsitel Elektromekanik İnşaat Proje Ticaret ve Sanayi A.Ş.

6 ay süreyle (2015.04/2015.10) Marmaray BC1 proje bakım sorumlusu mühendis olarak görev yaptım. Saha tecrübelerim bu sayede daha da gelişti. Sorumlu olduğum alanlar: hat tarafı (makas, dingil sayıcı, sinyaller), tren üstü (ATC kabini, CBTC HMI, Tren radyosu) ve hattarafı sinyalizasyon kontrol (SER, Trafik Kontrolörü ekranları)  birimleriydi. Hepsinde bizzat çalıştım.

Elsitel de çalışmama vesile olan beyfendiye ve beraber çalıştığım bütün arkadaşlarıma ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim, ileride daha iyi koşullarda beraber çalışmayı temenni ederim.

Akademik çalışmalara ağırlık verebilmek için buradaki görevimden ayrıldım ve İTÜ de araştırma görevliliğine başladım (2015/11).

Tecrübe

Apr.04

Damarsoft

Damarsoft A.Ş. – Proje sorumlusu ve yöneticisi(22.10.2013 / 30.09.2014)
Görevi: Android, IOS, Masaüstü, Web uygulamaları süreç yönetimi ve takibi ile bilgisayar çoklamaları (NComputing, Linux ve Windows tabanlı) yönetimi ve takibi.

Tecrübe

Apr.04

İTÜ RF LAB

İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi RF Lab da 2010-2013 arasında gönüllü olarak çalışıldı.

Tecrübe